PODZIEL SIĘ

Tatrzański Park Narodowy miał zamknąć w przyszłym tygodniu szlak w kopule szczytowej Giewontu. Plany jednak zmieniono.

TPN realizuje duży projekt remontu szlaków i tak też miało być z Giewontem. Jednak ta droga jest przez turystów bardzo uczęszczany szczególnie w wakacje.

– Remont kopuły Giewontu został przesunięty na wrzesień. W okresie wakacyjnym nie przewidujemy PLANOWYCH zamknięć szlaków, aczkolwiek warto pamiętać, że góry bywają nieprzewidywalne, więc nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że coś się nie wydarzy. Przed wyjściem w Tatry zawsze warto przeczytać komunikat turystyczny na naszej stronie (zakładka Zwiedzaj), gdzie znajdują się wszystkie informacje na temat warunków, utrudnień, zamknięć itp – informuje TPN.

– Zaznaczamy jednak, że remonty szlaków są przeprowadzane w warunkach wysokogórskich. Jesteśmy uzależnieni od pogody i nie wszystkie prace mogą odbywać się poza sezonem, stąd na wielu szlakach mogą wystąpić pewne utrudnienia. Staramy się ich nie zamykać. Trzeba się jednak liczyć z takimi sytuacjami jak w ostatnich dniach na remontowanym odcinku w Dolinie Chochołowskiej, gdzie z uwagi na spadające kamienie byliśmy zmuszeni go chwilowo zamknąć – czytamy dalej w komunikacie.

źródło: TPN

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ