PODZIEL SIĘ

Od dawna szlak nad Morskie Oko jest mocno oblegany. Turyści, którzy wybierają się nad nie samochodem muszą liczyć się ze sporymi trudnościami.

Chodzi o miejsca parkingowe tuż przy wejściu przy szlak. Bardzo szybko brakuje na nim miejsc, a ostatnio wprowadzono tylko rezerwację online.

Drogi dojazdowe są bardzo zakorkowane i ważne, aby turyści wybierali np. dojazdy busami. Ostatnio uruchomiono busy, która przewozi turystów z Bukowiny i Białki Tatrzańskiej do Palenicy Białczańskiej.

Teraz uruchomiono parking. – Starostwo Tatrzańskie dzięki uprzejmości Spółki Akcyjnej Polskie Tatry oraz Stacji narciarskiej Małe Ciche uruchomiło parking zastępczy dla samochodów osobowych w rejonie Górnej Stacji Narciarskiej Małe Ciche w rejonie Polany Zgorzelisko. Dojazd do parkingu jest możliwy od strony ul. Oswalda Balzera. Kierujący jadący od Zakopanego muszą skręcić w lewo w kierunku Hotelu Zgorzelisko należącego do Spółki Polskie Tatry, a kierujący jadący od strony Bukowiny Tatrzańskiej muszą na rondzie Wierch Poroniec skręcić w prawo, a następnie po przejechaniu około 400 metrów skręcić w prawo w kierunku Hotelu – napisano w komunikacie.

Cena takiej usługi to 40 złotych, w tym podróżni otrzymują bilet upoważniający do transportu busem z parkingu na polanę Palenicę i z powrotem cena ta zawiera bezpłatny parking pojazdu. Opłata będzie pobierana przy wjeździe na parking i na podstawie dokumentu potwierdzającego uiszczenie opłaty turyści mają zapewniony transport w dwie strony z parkingu w kierunku Palenicy Białczańskiej i z powrotem. Busy z parkingu na Palenicy Białczańskiej będą odjeżdżać do godziny 21.00 i będą oznakowane logiem Stacji Narciarskiej Małe Ciche w związku z czym prosimy turystów o dostosowanie się do godzin odjazdu Busów w celu uniknięcia nieporozumień – czytamy dalej.

źródło: powiat.tatry.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ