PODZIEL SIĘ

Tatry znów będą otwarte dla wszystkich turystów! Na szlaki będzie można wchodzić od 4 maja, wtedy też ruszy kolejka na Morskie Oko.

Poinformował o tym na konferencji prasowej, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, Szymon Ziobrowski. W związku z planowanym ponownym otwarciem Tatr wprowadzone będą też zmiany.

– Będziemy zachęcali turystów, aby kupowali bilety online. Można to już robić za pomocą dwóch aplikacji, ale niebawem otworzymy nowy kanał sprzedaży. Chcemy wyeliminować punkty styku turysty z naszą obsługą – mówił Ziobrowski.

– Na tych najbardziej obleganych szlakach, czyli np. na Morskie Oko, czy Dolinie Kościeliskiej wprowadzimy limity wstępu. O szczegółach będziemy informować, gdy je dokładnie ustalimy i wdrożymy mechanizm ich egzekucji – wyjaśniał.

W Tatrach nie będzie wymogu noszenia maseczek. – Ale zalecamy używanie ich na parkingach i punktach zakupu biletów. Trzeba pamiętać o zachowaniu dystansu, szczególności wszędzie tam, gdzie dochodzi do koncentracji ludzi – mówił dyrektor TPN-u.

Od poniedziałku rusza kolej na Kasprowy Wierch. Jednak nad Morskie Oko nie będzie można jeździć jeszcze konnymi dorożkami. – Fiakrzy ruszą najszybciej jak to możliwe. Muszą dostać zalecenia od sanepidu. Trzeba też ustalić liczbę osób w wozie – poinformował Ziobrowski. Jeszcze w czwartek ma dojść do spotkania w tej sprawie.

W poniedziałek ruszą schroniska, ale wszystko wskazuje na to, że z punktów gastronomicznych będą mogły korzystać tylko osoby nocujące w schroniskach, a osoby z zewnątrz nie.

Ławy i inna infrastruktura na terenie parku nie będą dezynfekowane. Są jednak wyjątki. – W najbliższych dniach umieścimy środki do dezynfekcji rąk przy wejściach do parku, codziennie będziemy też dezynfekować toalety – poinformował Ziobrowski. W toaletach dostępne będą też środki do dezynfekcji rąk.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ