PODZIEL SIĘ

W Tatry wróciła piękna pogoda, co od razu przełożyło się na ogromne zainteresowanie gór turystów.

Od rana ruch jest bardzo duży. Jak informował Tatrzański Park Narodowy turystów jest sporo. Tłumy udają się na Morskie Oko. – Prosimy o korzystanie z komunikacji zbiorowej (BUS). Ponieważ bardzo szybko zapełniają się parkingi – podawał TPN.

Teraz komunikat jest już inny: – Brak wolnych miejsc parkingowych na Palenicy Białczańskiej oraz Łysej Polanie – napisano.

To oznacza, że jeżeli chcemy iść nad Morskie Oko lub np. do Doliny Pięciu Stawów Polskich, to do Palenicy Białczańskiej, gdzie zaczynają się szlaki najlepiej dojechać busami. Z Zakopanego odjeżdżają one z wielu miejsc, w tym z dworca.

Ogromny ruch jest także w Kuźnicach przy kasach kolejki na Kasprowy Wierch. Na swoje wejściówki czeka wiele osób, a co ważne liczba osób, które mogą w ciągu godziny wjechać na górę wynosi 180 (zimą 360). Limit ten jest spowodowany ochroną środowiska.

W Tatrach jest ładna pogoda, podobnie ma być w piątek. Trzeba jednak pamiętać, że po południu w górach możliwe są burze, tak więc wybierając się na wycieczkę najlepiej wyjść wcześnie rano.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ