PODZIEL SIĘ

W Polsce trwa pandemia koronawirusa. Hotele i prywatne kwatery są zamknięte, nie można też wejść na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W Zakopanem pustki na ulicach. Prędzej niż ludzi można spotkać sarny. Niestety – taki przestój negatywnie odbije się na gospodarce, a co za tym idzie na jej ważnej gałęzi jaką jest turystyka.

Zakopane i Podhale żyją z przyjazdu turystów. Przygotowana do tego jest cała infrastruktura. Święta Wielkanocne, krokusy – to były powody licznych przyjazdów turystów pod Tatry w ostatnich latach. Tym roku tak już nie było, a wiele wskazuje na to, że podczas majówki także będą pustki.

W związku z tym Urząd Miasta w Zakopanem rozpoczął akcję „Bądź sercem w Zakopanem!”. – W tym szczególnym czasie chcemy pamiętać o wszystkich, którzy kochają Zakopane, często tu przyjeżdżają i chcieliby spędzić pod Giewontem wielkanocny czas, cieszyć się wiosną rozkwitającą kobiercami krokusów i ciepłem majowego weekendu. W tej chwili niestety nikt z nas nie wie, kiedy takie przyjazdy będą możliwe. Mamy jednak nadzieję, że spotkamy się jak najszybciej…  – czytamy na oficjalnej stronie urzędu.

– Na razie bardzo chcemy pozostać z Państwem w kontakcie, zachęcając do wirtualnego poznawania uroków i historii naszego Miasta. Mamy nadzieję, że zarówno przygotowane przez nas informacje i ciekawostki, a także przywoływane przez Państwa wspomnienia spędzonych miłych chwil w Zakopanem sprawią, że tym chętniej wrócą Państwo do nas, gdy czas pandemii minie. Chcemy także, by ten wirtualny kontakt z naszym pięknym Miastem, jego kulturą, zabytkami, folklorem i tatrzańską przyrodą umilił czas „społecznej kwarantanny” – czytamy dalej.

UM Zakopane zachęca też do odwiedzenia profili miasta w kanałach społecznościowych. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ