PODZIEL SIĘ

Tatrzański Park Narodowy powoli będzie otwierany. Jednak dopiero po majówce.

Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, Szymon Ziobrowski udzielił wywiadu Gazecie Krakowskiej. Pytany był o otwieranie kolejnych szlaków (obecnie udostępnione do wejścia są cztery doliny reglowe). Ziobrowski przyznał, że jest plan większego udostępniania Tatr dla turystów, ale dopiero po majówce.

Przyznał, że wakacje mogą być już tym momentem, gdy będzie można wędrować po Tatrach. Jednak możliwe, że wprowadzone zostaną limity wejść na dane szlaki.

– Mamy już też wstępnie policzone limity wejść, które być może będziemy musieli nałożyć, jeżeli chodzi o doliny tatrzańskie, czyli Morskie Oko, Kościeliska i Chochołowska – mówi Ziobrowski.

W minioną niedzielę Dolinę Strążyską odwiedziło około 600 osób. W weekend majowy nie będzie jeszcze limitów wejść do tej doliny, ale z czasem możliwe jest wprowadzenie go. – Biorąc pod uwagę ilość turystów, która weszła do Doliny Strążyskiej w ostatnią niedzielę mamy wrażenie, że ta liczba dochodzi już do pewnego progu, który nie powinien być przekroczony – wyjaśnia Ziobrowski.

Cały wywiad można przeczytać TUTAJ.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ