PODZIEL SIĘ

Polskie Koleje Linowe postanowiły uruchomić znów kolejki na Kasprowy Wierch i Gubałówkę.

W ostatnich tygodniach były one zamknięte z powodu pandemii koronawirusa. Od poniedziałku wprowadzony zostanie drugi etap znoszenia obostrzeń. Otwarte będą hotele i miejsca noclegowe. Wiemy też, że znów będzie można wejść w Tatry.

Na podobny krok zdecydowały się Polskie Koleje Linowe i otwierają dwie kolejki: na Kasprowy Wierch i Gubałówkę. Ruszą one 4 maja. Jednak i tu będą obowiązywały obostrzenia.

Po pierwsze, aż cztery razy zmniejszy się przepustowość. Jednorazowo kolej PKL Kasprowy Wierch zabierze maksymalnie 15 osób a kolej PKL Gubałówka 32 osoby.

W ogólnodostępnych miejscach będą dostępne środki do dezynfekcji. Dezynfekowane będą też wagoniki i powierzchnie wspólne. W ośrodkach PKL trzeba będzie zasłaniać usta oraz nos, a także mieć rękawiczki oraz zachowywać dwumetrowe odstępy.

Rekomendowany jest zakup biletów przez internet.

PKL nie marnowało ostatnich tygodni, gdy były koleje były zamknięte. – Wykorzystaliśmy czas przestoju związanego z epidemią realizując prace serwisowe i przeglądy techniczne kolei we wszystkich ośrodkach Grupy PKL – czytamy w komunikacie. Kolejki na Gubałówkę i Kasprowy Wierch będą pierwszymi otwartymi przez PKL. Decyzja w sprawie kolejnych ma zapaść później.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ