PODZIEL SIĘ

Samochody ratownicze TOPR-u będą teraz miały aparaturę antywirusową do dezynfekcji samochodów i sprzętu narażonego na zakażenie COVID-19.  

Ratownicy otrzymają je od fundacji Siepomaga.pl, która prowadziła zbiórkę pieniędzy na rzecz pomocy służbie zdrowia w obliczu pandemii.

– Ratownicy TOPR niosą pomoc często ryzykują własne życie i zdrowie. W czasie pandemii, podobnie jak wszyscy medycy i przedstawiciele służb ratunkowych, stanęli w obliczu nowego niewidzialnego zagrożenia, jakim stał się koronawirus. Dlatego postanowiliśmy przekazać ratownikom nowoczesną aparaturę medyczną do dezynfekcji, która z powodzeniem jest stosowana do eliminowania zagrożeń biologicznych m.in. w szpitalach zakaźnych i jednostkach pogotowia ratunkowego – mówi Pamela Wiśniewska z Siepomaga.pl.

Przekazane TOPR urządzenie umożliwia szybką i skuteczną eliminację wirusów oraz bakterii poprzez wypełnienie chronionego pomieszczenia „suchą mgłą” cząstek nadtlenku wodoru oraz kationów srebra. W przypadku ambulansu, zdezynfekowany w ten sposób pojazd jest bezpieczny i gotowy do użycia przez ratowników już po około 31 minutach od uruchomienia urządzenia wewnątrz pojazdu – czytamy w komunikacie.

Z tego sprzętu cieszy się też naczelnik TOPR-u Jan Krzysztof. –  Jest to bardzo dobre rozwiązanie stanowiące cenne uzupełnienie stosowanych dotychczas środków do dezynfekcji w TOPR, pozwalające w krótkim czasie przygotować nasze środki transportu i w razie potrzeby również niektóre dyżurki TOPR do ponownego działania – mówi.

źródło: topr.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ