PODZIEL SIĘ

Najbliższy weekend będzie szczytem sezonu letniego w Tatrach.

W tym roku 15 sierpnia wypada w sobotę, ale i tak możemy się spodziewać tłumów w Tatrach. W związku z tym trzeba liczyć się z pewnymi utrudnieniami podczas górskich wycieczek.

Po pierwsze – osoby, które wybierają się nad Morskie Oko (lub np. do Doliny Pięciu Stawów Polskich) muszą liczyć się z tym, że na parkingach przy szlakach miejsc nie będzie. Lepiej skorzystać z komunikacji publicznej.

TPN przypomniał o kilku rzeczach, o których trzeba pamiętać wychodząc w góry. W miejscach, gdzie są sztuczne ułatwienia (łańcuchy), czyli np. na Giewoncie, Rysach, czy Orlej Perci z powodu dużego zainteresowania turystów może dochodzić do zatorów.

– Prowadzony jest remont szlaku graniowego na odcinku Świnicka Przełęcz – Świnica. Mogą występować tam nieznaczne utrudnienia – prosimy zachować ostrożność. Remontowany jest również szlak (droga) w Dolinie Suchej Wody Gąsienicowej na odcinku Psia Trawka – Hala Gąsienicowa – dla rowerzystów mogą pojawić się utrudnienia – konieczność przejścia na odcinkach remontowanych – przypomina TPN.

Część szlaków jest zamknięta. – Przełęcz Krzyżne od strony Doliny Pańszczycy (od skrzyżowania szlaku żółtego ze szlakiem czarnym). Zamknięty do odwołania jest również szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem z powodu obrywu skalnego oraz zniszczenia dużego fragmentu szlaku (w obie strony) – czytamy dalej.

Trzeba też pamiętać o możliwych burzach, które są prognozowane. Tak więc jeżeli pogoda zacznie się psuć należy NATYCHMIAST zacząć schodzić oraz unikać łańcuchów itp.

źródło: TPN

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ