PODZIEL SIĘ

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę powiatów, w których będą obowiązywać dodatkowe obostrzenia.

Powiat tatrzański znalazł się w tzw żółtej strefie, a nowotarski w czerwonej. Zmiany te wejdą w życie w piątek 21 sierpnia.

Ministerstwo na podstawie spółczynnika ilości zakażeń w danym powiacie.

Co ważne dla turystów – wprowadzenie któregoś z koloru nie zamyka danego powiatu. Nie powoduje też ograniczeń w działalności holelarskiej. W dalszym ciągu w 75 procentach możliwe będzie obłożenie aquaparków i basenów.

W strefie czerwonej zakazana będzie organizacja wesołych miasteczek i parków rozrywki. W strefie żółtej może wejść jedna osoba na 10 mkw, a nie jedna na 5 mkw tak jest w pozostałych częściach kraju.

Jeżeli chodzi o transport publiczny w strefie żółtej to nic się nie zmienia, ale w czerwonej obostrzenia już są. – 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych – przewozy lokalne w ramach obszaru czerwonego – czytamy na stronie gov.pl.

W strefie czerwonej trzeba mieć na sobie maski w przestrzeni publicznej.

Przed tygodniem powiat tatrzański był w strefie zielonej, a nowotarski czerwonej.

Kliknij, aby zobaczyć więcej informacji

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ