PODZIEL SIĘ

Do groźnego zdarzenia doszło w minionym tygodniu z udziałem koni na drodze do Morskie Oka. Teraz głos zabrali fiakrzy.

Przypomnijmy, przelatujący śmigłowiec miał wystraszyć konia, który następnie wpadł w barierki i doznał urazów. Następnie zwierzę uśpiono.

Fundacja VIVA! zapowiedziała złożenie zawiadomienia do prokuratury.

Teraz – głos w tej sprawie zabrali Fiakrzy, którzy na profilu Konie Morskie Oko zamieścili oświadczenie, w którym przedstawili swój punkt widzenia.

Oświadczenie:

„W czwartek 18.06.2020r. w miejscu wyznaczonym do postoju koni na Włosienicy, w czasie odbywania regulaminowego wypoczynku koni, kiedy jeden z fiakrów wykonywał czynności pielęgnacyjne i nakrywał konie derkami, zwierzęta zostały spłoszone przez bardzo duży hałas przelatującego na niskim pułapie śmigłowca. W wyniku tego zdarzenia jeden z koni odniósł obrażenia. Na miejsce zdarzenia przyjechały jednostki straży pożarnej, straż parku i policja, a opiekę na rannym koniem przejął wezwany lekarz weterynarii, który zdecydował o dalszym postępowaniu. Koń został na miejscu opatrzony i wszedł o własnych siłach na przyczepę, a następnie został przetransportowany na dalsze badania. Lekarze weterynarii niestety musieli wówczas podjąć decyzję o uśpieniu zwierzęcia. Według naszej wiedzy nieprawdziwe są przekazy medialne dotyczące rzekomego cierpienia zwierzęcia w trakcie transportu i istnienia przesłanek dla uśpienia konia już w chwili i na miejscu zdarzenia. W tej kwestii rozstrzygające jest wiedza specjalisty – lekarza weterynarii obecnego na miejscu, a nie opinie osób postronnych, negatywnie nastawionych do wszystkiego, co ma związek z naszą pracą.

W wyniku zdarzania ucierpiał również fiakier, który usiłował uspokoić konie. Został on poturbowany przez konie i wciągnięty pod wóz, przez co wymagał hospitalizacji.

Podkreślamy, że do zdarzenia doszło z przyczyn niezwiązanych z pracą fiakrów czy koni i w czasie tego zdarzenia na wozie nie znajdowały się żadne osoby.

Taki nieszczęśliwy wypadek mógł mieć miejsce w każdym innym miejscu, dlatego też niezasadne jest wiązanie zdarzenia z przewozami do Morskiego Oka. Przekazy medialne, które pokazują to zdarzenie i zdjęcia innego wypadku, który miał miejsce wiele lat temu i które negatywnie oceniają naszą pracę nie są zgodne z rzeczywistością.”

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ