PODZIEL SIĘ

Tatrzański Park Narodowy rozpoczyna remont drogi na Morskie Oko. Będą utrudnienia.

Prace będą prowadzone na odcinku od Włosienicy do Morskiego Oka. Rozpoczną się w poniedziałek 29 czerwca, ich zakończenie będzie zależny od warunków pogodowych, ale powinno skończyć się około 10 lipca.

Najpierw prowadzone będą prace przygotowawcze i szlak będzie otwarty, ale mogą być utrudnienia. Około 6 lipca rozpocznie się układanie asfaltu i wtedy ruch turystyczny na odcinku: Wodogrzmoty Mickiewicza – Morskie Oko będzie wstrzymany. Te pracę potrwają trzy dni. Wtedy też wyłączony będzie transport konny.

Turyści, którzy będą się wybierali do Doliny Pięciu Stawów Polski lub Roztoki będą mogli korzystać szlakiem zielonym od Wodogrzmotów Mickiewicza. Trzeba jednak pamiętać, że nie będzie możliwości skorzystania z czerwonego szlaku do Morskie Oka.

TPN apeluje też, aby nie planować w tym czasie wycieczek na Rysy od strony słowackiej na polską.

– Pierwotnie remont był zaplanowany na czerwiec, kiedy ruch turystyczny jest mniejszy. Niestety i tu epidemia pokrzyżowała nam plany. Zdajemy sobie sprawę, że utrudnienia nastąpią już w okresie wakacji, ale nie możemy prac odkładać na później. W górach wiele zależy od pogody i mogłoby się okazać, że jesienią plany remontowe pokrzyżowałaby z kolei niesprzyjająca aura – wyjaśnia Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

źródło: tpn.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ