PODZIEL SIĘ

Warto dbać o środowisko. Szczególnie widać to na przykładzie Tatr i naszych pięknych gór. Teraz każdy będzie mógł dostać specjalne sadzonki.

Co byście powiedzieli na wymianę: śmieci za sadzonki? Teraz to będzie możliwe! Jeżeli ktoś posiada takie rzeczy jak: makulatura, plastikowe butelki, folie i meble drewniane lakierowane lub pokryte farbą (odpady wielkogabarytowe) będzie mógł je wymienić na sadzonki.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na spalanie śmieci. O tym jaki jest to problem można się przekonać na przykładzie Zakopanego, który często musi zmagać się ze smogiem. A to szkodzi także środowisku i naszym pięknym górom.

Co zrobić, aby wymienić śmieci na sadzonki? Trzeba przynieść je do 31 marca do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) przy ul. Wojdyły 25 (Olcza) w Zakopanem. Można to robić od poniedziałku do piątku (godz. 7:00 do 17:00), a w soboty od 7:00 do 13:00.

W zamian za przyniesione odpady, mieszkańcy otrzymają kupony uprawniające do odbioru sadzonek roślin, w ramach akcji zaplanowanej na 10 i 11 maja. W sobotę 11 maja na terenie Dolnej Równi Krupowej w rejonie parkingu Urzędu Miasta Zakopane, mieszkańcy będą mogli wymienić kupony na sadzonki roślin.

źródło i fot.: tpn.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ